A Leépíted vagy felépíted a párodat? – 1 rész folytatása
6 Ajándékozás
Akkor ajándékozol, ha szeretettel gondolsz a párodra. Akkor tartod nagy becsben az ajándékot, ha szereted a párodat. Az adás értékét mindig a mögöttes szándék adja. Ha szereted a párodat, nem veszed le soha a jegygyűrűdet. Az ajándékozással azt mondod el szavak nélkül, hogy a másik mennyire fontos neked, és ha éppen nem vagytok együtt, akkor is szeretettel gondolsz rá.
7 Szivességek
Szolgálatkész cselekedetek a másikért. Főzök neked kávét, elrakom a cipődet, megveszem a bérletedet, kifizetem az iskoládat, ülök veled az orvosnál, kivasalok neked, rendet teszek a szobádban, stb. Mind arról beszél, hogy odafigyelek rád, a szeretett társamra.
8 Testi érintés
A napi ölelés, csók, és a szeretkezés is a szeretet megnyilvánulásai. Alapvetően az érzelmi szükséglet kielégítése, melyre a pároknak szükségük van. A másik érintésével töltekezünk, ott tudunk megnyugodni egy nehéz nap után. Az öleléssel támogatásunkat, együttérzésünket is kifejezzük, azt közvetíted ezzel, hogy a párod mellett állsz.
9 Gyermekünk szeretet-nyelve
A legtöbb szülő őszintén szereti gyermekét, de ez önmagában nem elég. Meg kell tanulnunk sajátos szeretet-nyelvükön beszélni. Figyeljük meg, hogyan fejezi ki gyermekünk a szeretetét mások iránt! Ez a kulcs a szeretet-nyelve megismeréséhez. Jegyezzük fel, hogy mit kér tőlünk, illetve mit ad leggyakrabban. Kérései szorosan összefüggenek a saját szeretet-nyelvével, éppúgy, mint az, amit nagyra értékel és méltányol bennünk.
Az a gyermek, aki szívesen segít a kisebb testvéreinek, valószínűleg a „szívességek” szeretet-nyelvét beszéli. Ha gyermekünk gyakran megdicsér, hogy milyen jól áll a ruhánk, vagy milyen finom ételt készíttetünk, ez arra vall, hogy az „elismerő szavak” nyelvét érti. Ha hálásan fogadja az ajándékot, ha megmutatja másoknak is, és elmondja, mennyire örül neki, ha vigyáz rá, feltűnő helyre teszi a szobájában, és gyakran játszik vele, akkor feltehetőleg az „ajándékozás” az ő szereret-nyelve. Ha gyermekünk értékeli a mindennapos szívességeket, tudhatjuk, hogy ezek érzelmileg fontosak számára.
Ha gyermekünk rendszeresen felajánlja segítségét, az arra utal, hogy így akarja kifejezni a szeretetét, tehát minden bizonnyal ez az ő szeretet-nyelve.
A gyermekek ugyanúgy beszélik az összes szeretet-nyelvet, a legtisztábban alkalmazzák és csatornázzák. Ha úgy érzed van tanulnivalód, fordulj bizalommal a gyermekedhez.
Szeretettel, áldással,
KriszT
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: