Életfeladatra Születtél

Szent Iván éj – a Fény győzelmének ünnepe

A nyári napforduló 2020 június 20-án, szombaton érkezik el hozzánk. Ezen a napon a leghosszabb a nappal és a legrövidebb az éjszaka. 

Az ősi magyar sámán / táltos hagyományokban a leghosszabb nappal után, azt meghosszabbítva, éjszaka a Fényt ünnepelik egészen a hajnali napfelkeltéig, mely csupán pár óra hosszúságú, és ismételten éltetik a Fényt, a Nap vallását, Isten Atyát, kitől minden árad.

A magyar ősvallásban a Fény győzelmének kiáradása energetikailag is erős, így éppen a június 23-án bekövetkező Szent Iván éj zárja le a Fény ünnepet. 

A három napos ünnep alatt őrtüzek milliói gyúlnak az éjszakában, a sámán nők és férfiak Isten Atyát, Isten Anyát, azaz a természet erőit áldják, miközben csodálatosan szólnak a sámán dobok, elképesztő erejű kapcsolódások történnek az Égiekkel. 

Hallgasd meg az egyik sámán dob erőteljes kiáradását, és az ősi magyar sámán éneket:

 

 

Szent Iván éjjele ismételten nagy ünnep, hiszen valójában Keresztelő Szent János, az “Égő és Világító Fáklya” Ünnepe, mely átnevezésre került. A sötétség vége, a Fényvárás ünnepe. A megújulás kezdete, a nyárban a természet, a szépségek, a vidámság és a szerelem ünnepe. 

 

Keresztelő Szent János ünnepén a szerelmesek együtt tüzet ugranak át, kérik az Égiektől szerelmük és útjuk megszentelését. Másik esetben a sámán férfi emeli fel és viszi át a tűzön kedvesét. Akik egyedül vannak még, vagy a a mágusnők kérik az Égieket, hogy igaz szerelmet találjanak.

 

 

A sámán és tündér nők ilyenkor az erdő faágaiból és különféle illatos füvekből koszorúkat készítenek, az erdő virágaival díszítik, közepére mécsest helyezve teszik a folyóba, majd abban megfürdenek. Szednek az erdőben gyógynövényeket, virágokat, gyógyteát főznek a tűzön, azt fogyasztják.

Az ünnep egyben a test-lélek-szellem és a természet gyógyulását is szolgálja.

 

A magyarok kb. a 11 század óta, 1026 óta ünnepelik minden évben ezt a csodálatos ünnepet. 

Itt az idő, hogy a magyarok visszatérjenek az eredeti, ősi magyar Fény hagyományokhoz, a Jóisten, Isten Anya és a természet szeretetéhez, megismeréséhez, minden tudáshoz és képességhez, mely az ősi szkíta (magyar) idők óta hozzánk tartozik, s mely által mindig is utat mutattunk a világ minden más népének. 

TÁNCOT JÁROK SÁMÁN DOBBAL,
FÉNYT TEREMTEK ŐSI JOGGAL.
SÁMÁN TÁNCOM ÚJRA JÁROM,
ŐSI MÚLTAM MEGTALÁLOM.
TÁNCOLOK MOST KÖRBE – KÖRBE,
VISSZATÉREK AZ IDŐBE,
TÁNCOM ŐSI RÉGES – RÉGI,
ITT AZ ÉGI ÉS A FÖLDI.
ÉGBŐL – FÉNYBŐL SZÖVÖK HÁLÓT,
TÉRBEN – LÉTBEN IDŐT ÁLLÓT,
LÉTEM ŐSI MARADANDÓ.
SÓLYOM SZÁRNYÁN TOVASZÁLLÓ.
SZÉLBEN – FÖLDBEN – VÍZBEN – TŰZBEN,
OTT VAGYOK AZ ŐSERŐBEN.
FÉNYEM ÖRÖK IDŐT ÁLLÓ,
KÉSZEN MÁR A KRISZTUSHÁLÓ.
MEGTÖRT MÁR AZ ŐSI ÁTOK,
FÉNY RAGYOGD BE A VILÁGOT,
TÁNCOLOM AZ ÖRÖK TÁNCOM,
SÁMÁN DOBBAL – ŐSI JOGGAL
ÖRÖK TÁNCOM ÚJRA JÁROM.
ÖRÖK TÁNCOM ÚJRA JÁROM.
 
Szeretettel,
Ariel

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!